Strona główna
Fundacja
Festiwal Na Rzecz Edukacji 1 Piknik Abolwentów Przyjaciele Media Kontakt
 Przekaż 1% na rzecz edukacji i wychowania.

Kampania społeczna - Moda na niepalenie

 
MODA NA NIEPALENIE
    
Dzisiaj nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie tak szkodzi zdrowiu, że aż zabija, że palące nastolatki spłodzą chore dzieci, mające poważne problemy zdrowotne przez całe życie.
Obecnie obserwujemy wzrost liczby palących dzieci i młodzieży szkolnej. W Polsce codziennie zaczyna palić około 500 nieletnich chłopców i dziewcząt, a rocznie próbuje palenia około 180 tys. Do kontaktu z papierosami przyznaje się aż 70% 15-letnich dziewcząt. Przeciętny Polak powyżej piętnastego roku życia wypala średnio rocznie 3620 papierosów. 80 proc. palaczy uważa, że nie powinno się palić przy dzieciach, ale robi to 15 proc. Najszybciej uzależniają się od nikotyny ludzie młodzi w wieku poniżej 18. roku życia, łatwiej dziewczęta niż chłopcy. Wiele dzieci uzależnia się od nikotyny bardzo szybko, bo już po kilku tygodniach, a nawet kilku dniach okazjonalnego palenia. To uzależnienie przejawia się głównie nadpobudliwością, ogólną nerwowością i głodem nikotynowym, występującym nawet w przypadkach, gdy dziecko wypala jednego papierosa dziennie.
Ale jak można walczyć z ta modą, z tym nałogiem, kiedy w domu palą rodzice i rodzeństwo, kiedy na ucznia zionie papierosowym odorem ich nauczyciel, a w służbie zdrowia – lekarze i pielęgniarki.
Zwracamy się do nauczycieli i pracowników służby zdrowie – RZUĆCIE PALENIE.
Zwracamy się do wszystkich, których dzieci i młodzież uważa za autorytety, a wśród niech jest wielu dziadków, rodziców, starsze rodzeństwo, ale także artystów, naukowców, dziennikarzy, polityków – wprowadzajcie Modę Na Niepalenie.
Zwracamy się do wszystkich uczniów, wprowadzajcie w swoich środowiskach Modę Na Niepalenie.
Jeżeli macie pomysły jak wprowadzać modę na niepalenie, skontaktujcie się z nami.
 
 Społeczny Fundusz Stypendialny  
 
14 października 2010 roku odbyła się w Warszawie zbiórka publiczna na realizację tego programu.

Ulotka >>> do druku.
MONAR realizuje program >>>Modę Na Niebranie


 
Projekt graficzny: light vision studio Wykonanie: T2 Internet, Powered By RiseNet CMS © 2014