Strona główna
Fundacja
Przyjaciele Media Kontakt
 Przekaż 1,5% na rzecz edukacji i wychowania.

Przyjaciele

Witamy.

Tradycyjnie ten dział na różnych stronach nazywa się SPONSORZY, PATRONATY itp. My też tak planowaliśmy, ale życie kazało nam zweryfikować nazwę.

Wiele osób mówi nam, że „na edukację nikt nie będzie dawał pieniędzy, co innego na zdrowie, na chorych ….”. Oczywiście, można tak twierdzić, ale przecież każdy z nas zna w najbliższym otoczeniu zagubionego dzieciaka. Wie, że ten stan powoduje bardzo poważne problemy zdrowotne, psychiczne i koduje w danej osobie apatię, niechęć a nawet wrogość do siebie i świata. Człowiek niedowartościowany, zagubiony w okresie wczesnej edukacji, to człowiek w przyszłości mający różne problemy w nauce, pracy, życiu rodzinnym, to bardzo często człowiek nieszczęśliwy. Czy nie warto inwestować w dzieci, które nie będą bały się szkoły czy nauczyciela, które nie będą samookaleczały się, w dzieci by nie uciekały w przemoc czy w samobójstwo? Czy nie warto inwestować w szczęście swoich bliskich, w szczęśliwe społeczeństwo? Najwyższy czas zacząć systematycznie wspomagać edukację? Prawo oświatowe umożliwia to nam.
 
Już od pierwszych dni realizacji naszych programów okazało się, że otrzymujemy nie tylko wsparcie finansowe, rzeczowe czy w formie usług. Wiele osób, firm, instytucji wspiera nasze przedsięwzięcie dobrą radą, podpowiedzią, ściągawką, brykiem. Dzięki temu omijamy rafy, mielizny i jesteśmy coraz lepiej przygotowani do lekcji, którą nazywamy 1. Piknik Absolwentów, czy do roku szkolnego – Festiwal Na Rzecz Edukacji. Dlatego ten dział nazwaliśmy PRZYJACIELE.
 
Pierwsi odezwali się artyści, ale zgłaszają się też inne osoby z bardzo różnych środowisk zawodowych. Sukcesywnie ich poparcie dokumentujemy (filmujemy) i zamieszczamy na tej stronie. Niecierpliwie oczekujemy na ujawnienie się innych przyjaciół, którzy poprą nasze starania. Szukamy przyjaciół, którzy chcą "tylko" poprzeć naszą inicjatywę wspomagania zmian w polskiej edukacji. Dopiszcie się do listy >>> Indywidualne poparcia. Może z tego narodzi się ruch społeczny stawiający na indywidualizację nauczania i wychowania, głoszący hasło Edukacja nie dla wszystkich, lecz dla każdegoMoże w tym celu wspólnie powołamy Okrągły stół i uwolnimy oświatę od doraźnej polityki.
 
Sponsorów namawiamy, by przekazywali darowizny finansowe. Sponsorami mogą być firmy, ale także każdy z nas. Przecież mogą to być także niewielkie kwoty, np. 50-100, bo każdy grosz się liczy. Pozwoli to zorganizować i przeprowadzić nasz program wspomagający polską edukację, konkretne placówki, konkretnych uczniów. Zapewniamy, że każdy dar zostanie doceniony i na życzenie darczyńcy, jego logo i kontakt znajdą się na naszej stronie.
Projekt graficzny: light vision studio Wykonanie: T2 Internet, Powered By RiseNet CMS © 2014