Strona główna
Fundacja
Festiwal Na Rzecz Edukacji Przyjaciele Media Kontakt
 Przekaż 1% na rzecz edukacji i wychowania.

IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych - 13 XII
11 stycznia 2014

IV Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych ,,Dotowanie szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst”
 
Redakcja czasopisma „Forum Placówek Niepublicznych” już po raz czwarty zaprasza na Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych. Tematem grudniowego spotkania będzie ,,Dotowanie szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst”.  Konferencja odbędzie się 13 grudnia 2013 r. w Warszawie.
 
Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych to cykliczne spotkanie dyrektorów i właścicieli szkół i przedszkoli prywatnych, odbywające się od 2012 roku w Warszawie. Organizatorem kongresu jest miesięcznik "Forum Placówek Niepublicznych". Celem kongresu jest pomoc zarządzającym placówkami niepublicznymi w realizacji ich zadań, opracowaniu niezbędnej dokumentacji, interpretacji niejasnych przepisów. W trzech edycjach kongresu wzięło udział prawie 600 osób.
Tematem czwartej edycji kongresu, który odbędzie się 13 grudnia 2013 r., będzie  dotowaniu szkół i przedszkoli niepublicznych z budżetu jst. Dotacje oświatowe to kwestia wzbudzająca wiele kontrowersji wśród dyrektorów placówek niepublicznych. Trudno się temu dziwić – samorządy, szukając oszczędności za wszelką cenę, zaniżają ich wysokość, kierując się kryteriami, które często są niezgodne z wyrokami sądów. Dodatkowo, w czerwcu 2013 r. znowelizowano ustawę o systemie oświaty (Dz. U. z 2013 r., poz. 827), której zapisy znacząco wpływają na zasady przyznawania, wydatkowania i rozliczania dotacji, co rodzi dodatkowe pytania i wątpliwości. Celem Kongresu będzie rozwianie wątpliwości dyrektorów szkół i przedszkoli niepublicznych związanych z powyższymi kwestiami.
Podczas Kongresu uczestnicy uzyskają wiele praktycznych informacji, od najnowszych zmian w oświacie, po praktyczne metody wdrożenia ich w życie i dokumentację szkoły.
 

 
Projekt graficzny: light vision studio Wykonanie: T2 Internet, Powered By RiseNet CMS © 2014